doustne pigułki cukrzycy: pochodne sulfonylomocznika, biguanidy, a bardziej

Trendy cukrzyca

Kiedy myślisz o leki na cukrzycę, może uważasz insuliny lub innych leków, które można uzyskać z strzale lub pompy. Ale istnieją inne, które można podjąć jako pigułka lub że wdechu.

Akarboza (Precose)

Jak to działa: Blokuje enzymy, które pomagają trawić skrobie, spowalniając wzrost poziomu cukru we krwi. Należy do grupy leków zwanych “inhibitory alfa-glukozydazy.” Efekty uboczne tych rodzajów leków obejmują rozstrój żołądka (gaz, biegunka, nudności, kurcze).

Alogliptyna (Nesina)

Jak to działa: zwiększa poziom insuliny, gdy stężenie cukru we krwi jest zbyt wysokie, i mówi wątrobę cofać się na tworzeniu cukrów. Lekarz może nazwać ten rodzaj leku do “inhibitor DPP-IV.” Te leki nie powodują przyrost masy ciała. Można wziąć je samodzielnie lub z innym lekiem, na przykład z metforminą.

Bromokryptyna mesylan (Cycloset, Parlodel)

Jak to działa: Ta tabletka podnosi poziom dopaminy, substancji chemicznej mózgu. Jest zatwierdzony pomaga poprawić kontrolę cukru we krwi u dorosłych chorych na cukrzycę typu 2, wraz z dietą i ćwiczeniami. To nie jest stosowany w leczeniu cukrzycy typu 1.

Canagliflozin (Invokana)

Jak to działa: Zwiększa ile glukozy opuszcza swoje ciało w moczu i blokuje swoją nerkę od reabsorpcji glukozy. Lekarz może nazwać ten rodzaj leku do “inhibitor SGLT2.” Skutki uboczne mogą obejmować

Chlorpropamid (diabinese)

Pochwy drożdże; Zakażenie dróg moczowych; Zawroty głowy, faintin; Kwasica lub ketosi; Zwiększone ryzyko fractur kostnego; Zwiększona gęstość mineralna kości

Niska Suga krwi; Zdenerwowany stomac; wysypka skórna lub itchin; Przybranie na wadze

Jak to działa: Obniża poziom cukru we krwi poprzez pobudzanie trzustki do uwalniania większej ilości insuliny. Lekarz może nazwać tego typu leków “sulfonylomocznika.” Lek ten nie jest używany tak często, jak nowsze sulfonylomocznika. Działania niepożądane obejmują sulfonylomoczniki

Kolesewelam (WELCHOL)

Jak to działa: obniża “złego” cholesterolu (LDL) we krwi oraz poprawia kontrolę cukru u osób dorosłych z cukrzycą typu 2. Lekarz nazywają ten rodzaj leku jest “maskujący kwas żółciowy.”

Ocenić Yourself: Czy Twój Cukrzyca typu 2 Under Control?