Dieta: śródziemnomorski ocena żywności i efektywność odchudzania

Pyszne jedzenie, który jest wytrzymały próbę czasu i pomaga utrzymać dobry stan zdrowia w nadchodzących latach. To w sercu tradycyjnej diety śródziemnomorskiej.

Nie ma pojedynczego Śródziemnego plan diety, ale w ogóle, można jeść dużo owoców i warzyw, fasoli i orzechów, zdrowych ziaren, ryb, oliwy z oliwek, niewielkie ilości mięsa i nabiału i czerwonego wina.

Ten styl życia sprzyja również codzienne ćwiczenia, wspólne posiłki z innymi i cieszyć to wszystko.

Będziesz jeść żywności, głównie pochodzenia roślinnego, w tym owoców i warzyw, ziemniaków, chleba całego ziarna, fasola, orzechy i nasiona.

Można mieć jogurt, ser, drób, jaja w małych porcjach. Należy jeść ryby i owoce morza, co najmniej dwa razy w tygodniu. “Dobre” tłuszcze uzyskać pieczęć aprobaty: Pomyśl, oliwki, oliwa z oliwek, orzechy, nasiona słonecznika, i awokado zamiast masła lub margaryny. Musisz użyć oliwy z oliwek dużo podczas gotowania. Sięgnij po zioła i przyprawy, aby dodać smaku.

Czerwone wino dostaje kciuk, w umiarkowanych ilościach (jeden kieliszek dla kobiet, jeden do dwóch mężczyzn). Ale woda to iść do picia.

Deser jest zwykle owoce. Słodycze i czerwone mięso są OK sporadycznie.

Jest to smaczne dieta i dobre dla ciebie, choć może masz krzywą uczenia się w pierwszej kolejności.

Ograniczenia: kilka. Dieta śródziemnomorska pozwala wiele odmian i eksperymentów.

Gotowanie i zakupy: Uproszczenie poprzez planowanie posiłków z wyprzedzeniem, zachowując zszywek spiżarni jak oliwa z oliwek, pomidory w puszkach, produkty pełnoziarniste, makarony, i tuńczyka na rękę, a na zakupy świeżych produktów i owoców morza kilka razy w tygodniu. Można łatwo grill lub podpiec wiele diety śródziemnomorskiej żywności.

Przekąski mogą być szybkie i łatwe, zbyt: Grab Clementine lub garść orzechów lub zanurzyć całe żetony pszenicy pita w hummus.

Pakowane żywności lub posiłków: None.The dieta podkreśla świeżej żywności.

W jednoosobowych spotkań: No.

Ćwiczenie: Bycie aktywnym na co dzień jest częścią życia.

Wegetarian i wegan: Kłucie z owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych, fasoli, orzechów i nasion jest bardzo prosta dla wegetarian. Jeśli jesteś weganinem, trzeba by pominąć te produkty mleczne.

Dieta o niskiej zawartości sodu: Będziesz liczyć na zioła i przyprawy do smaku zamiast soli, która pomaga, jeśli szukasz diecie niskosodowej.

Dieta niskotłuszczowa: T on dieta śródziemnomorska nie kwalifikuje się jako niskotłuszczowej diety. Ale to jest niska zawartość tłuszczów nasyconych i jest dobrze w wytycznych Heart Association.

Bezglutenowej: Jeśli unikanie glutenu, można wybrać ziarna bez glutenu.

Jeśli szukasz długoterminowej zmiany stylu życia, może to być zabawa i realistyczny sposób, aby to zrobić. Można być kreatywnym, zbliżyć się do jedzenia w nowy sposób, i cieszyć się żywności chcesz z umiarem.

Koszty: Brak poza swoje zakupy.

Pomoc: Istnieje wiele książek i artykułów na forum o diecie śródziemnomorskiej, ale żadne oficjalne grupy.

Czy to działa?

Nie ma wątpliwości. Lata badań wykazały, że dieta śródziemnomorska jest jedną z najzdrowszych dookoła.

Do utraty wagi, trzymać się go dłużej niż 6 miesięcy (najlepiej na zawsze), uzyskać regularne ćwiczenia i oglądać swoje porcje.

Czy to dobrze dla niektórych warunkach?

Ta dieta zdobywa duże dla zdrowia serca i długowieczności. Badania sugerują, może to sprawi, że mniej prawdopodobne, aby uzyskać choroby serca, obniżają ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, pomaga zarządzać cukrzycę i pomóc uniknąć niektórych nowotworów i chorób przewlekłych.

Ostatnie słowo

Badania nadal pokazują diety śródziemnomorskiej, w oparciu o zdrowej żywności i aktywności fizycznej, jest najlepsza recepta na długie, zdrowe życie. Jest to doskonały, udany plan diety, który jest łatwy do naśladowania, i elastyczne.

Nawet jeśli nie przestrzegają diety wiernie, wystarczy jeść więcej pokarmów na planie, posiłki bardziej spokojnie i są bardziej aktywne są wspaniałe cele zdrowotne.

ŹRÓDŁA

Oldways Preservation zaufanie: “Dieta śródziemnomorska Pyramid”, “Med Dieta i Zdrowie”, “The Eating wzór diety śródziemnomorskiej Piramidy”, “do swojego dobrego zdrowia”! “Umiar i zdrowego stylu życia nawyków.”

Esposito, K. syndrom metaboliczny oraz powiązane zaburzenia, luty 2011.

Harvard Medical School Health Family Guide: “dieta śródziemnomorska żagle oraz w USA.”

Akademia Żywienia i Dietetyki: “jeść jak Europejczyk?” “Celebrate Morza Śródziemnego”.

Heart Association. “Miażdżyca, zakrzepica and Vascular Biology 2013 Scientific Sessions Raporty Zgromadzenie”, “diety śródziemnomorskiej”

Samieri, C. Annals of Internal Medicine, 05 listopada 2013.

Trichopoulou, A. The New England Journal of Medicine, 26 czerwca 2003.

Rivas, A. International Journal of Sciences Żywności i Żywienia, marzec 2013.

Barros, R. Alergia, lipiec 2008.

Skarupski, K. The Journal of Nutrition, Health & Aging, 2013.

Lourida I. Epidemiologia, lipiec 2013.

Scarmeas, N. Annals of Neurology, czerwiec 2006 r.

Salas-Salvado, J. Diabetes Care, styczeń 2011.

zdrowe, smaczne przepisy kulinarne, z magazynu i dobrze zjeść.

Podczas wykonywania, należy liczyć się między …