Dieta makrobiotyczna Plan ocena

Nazwijmy to dążenie hippieness. Makrobiotyka, z brązowego ryżu, fasoli, warzyw, morskich i Azji Yin-Yang filozofii znalezienie równowagi w życiu dla zdrowia i witalności, był oryginalny kontrkultury diety z powrotem w ’60. To właściwie już znacznie dłużej niż to.

Dieta makrobiotyczna jest nie tylko o swoją wagę – chodzi o osiągnięcie równowagi w swoim życiu. Zapowiada się zdrowsze, bardziej holistyczne długoterminowy styl życia dla mężczyzn, kobiet i dzieci, które obejmuje mentalność, a także wyborów żywieniowych. Makrobiotycznej diecie są zachęcani do regularnego jedzenia, żuć pokarm bardzo dobrze, słuchać swojego ciała, pozostać aktywni i utrzymać dziarski, pozytywne nastawienie psychiczne.

Produkty pełnoziarniste, warzywa, fasola i stanowią podstawę diety, które niektórzy ludzie wierzą może zapobiegać lub leczyć raka. Choć Cancer Society kończy się krótko polecając makrobiotyczne diety w celu zapobiegania raka, bo nie ma dowodów naukowych, to nie znaczy, że badacze uważają jedzenie na bazie roślin, o niskiej zawartości tłuszczu, dieta bogata w błonnik obniża ryzyko chorób serca i niektórych rodzajów raka ,

Jeśli podoba Ci się zboża, warzywa i zupy, masz szczęście.

Około 40% do 60% procent swojej codziennej diecie powinny być metodami ekologicznymi pełnoziarniste, takie jak brązowy ryż, jęczmień, proso, owies i kukurydza. Lokalnie uprawianych warzyw stanowią 20% -30% dziennego ogółem. Pięć procent do 10% jest zarezerwowane dla fasoli i roślin strączkowych, takich jak tofu, miso, tempeh i morskich oraz warzyw takich jak wodorosty, nori i agar.

Można również zjeść świeże ryby i owoce morza, lokalnie uprawiane owoce, ogórki i orzechów kilka razy w tygodniu. Syrop Ryż jest jedną z substancji słodzących można sporadycznie.

Jesteś zniechęcony do jedzenia nabiału, jaj, drobiu, przetworzonej żywności, cukrów rafinowanych i mięs, wraz z owoców tropikalnych, soków owocowych i niektórych warzyw, takich jak szparagi, bakłażan, szpinak, pomidory i cukinia.

Jesteś tylko powinien pić, kiedy czujesz pragnienie. I pikantne rzeczy jest mile widziana na (tu żadnych habaneros!) Wraz z mocnych napojów alkoholowych, napoje gazowane, kawa i coś wysoko rafinowanych, przetworzonych lub konserwowanych chemicznie.

Dieta makrobiotyczna odbędzie konsekwentnego wysiłku, ale jest bardziej elastyczny, niż mogłoby się wydawać. W zależności od dokonanego wyboru, można rozpocząć powolny, przejście z jednego poziomu intensywności do następnego.

Ponieważ makrobiotyka jest tak samo filozofia życia, ponieważ jest to dieta, wysiłek potrzebny w dużej mierze zależy od tego, jak głęboko wybrać zagłębić się w diecie, a na większą skalę, filozofii lub systemu duchowego za nim.

Żucie każdy kęs żywności co najmniej 50 razy to standardowa praktyka makrobiotyczne. Więc jest zatrzymując się, aby wyrazić wdzięczność za swoje jedzenie, zanim można go jeść. Plan ten zaleca także, aby jeść dwa do trzech razy dziennie i zatrzymać przed jesteś pełny.

Gotowanie i zakupy: przekąski są przeważnie pieczone, pieczonej lub gotowane na parze. Niektórzy wielbiciele uniknąć gotowania z energii elektrycznej i używać garnki, naczynia i wykonane z materiałów występujących w przyrodzie, takich jak szkło. Ale jeśli nie jesteś gotowy, aby liczyć się gryzaki, podziękować, lub gotować w garnku glinianym, główny wysiłek z diety makrobiotycznej jest znalezienie lokalnie uprawianych żywności. I, oczywiście, czas, aby to wszystko od zera.

Pakowane żywności lub posiłki: No.

W jednoosobowych spotkań: No.

exercis; Regularne ćwiczenia są zalecane.

Wegetarian i wegan: Klasyczny Dieta makrobiotyczna jest pescatarian (co oznacza, że ​​pozwala się jeść ryby), jak również jest o niskiej zawartości soli i niskiej zawartości tłuszczu, ale łatwo można go zmodyfikować, aby wegetarianami lub weganami. Musisz upewnić się, że spełnione są potrzeby żywieniowe, w tym witaminy B12, żelaza, cynku, witaminy D oraz omega-3 kwasów tłuszczowych.

Bezglutenowej: Dieta makrobiotyczna nie zakazuje gluten, ale może być w stanie dostosować go do pracy na diecie bezglutenowej. Nadal musisz czytać etykiety żywności uważnie sprawdzić źródeł glutenu.

Koszty: Brak oprócz swojej zakupy żywności.

Pomoc: Jeśli chcesz zrozumieć Makrobiotyka na głębszym poziomie, można uzyskać od coachingu makrobiotycznymi doradców w Instytucie Kushi, uważany za środek makrobiotyki dziś.

Czy to działa?

Jeśli szukasz zdrowy plan odżywiania, Dieta makrobiotyczna jest dobrym wyborem. Jest bogaty w składniki odżywcze żywności pakowanej, które także są niskokaloryczne.

Chociaż nie ma absolutnym dowodem, badania medyczne wskazują, diety, które są przede wszystkim warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste mogą obniżać ryzyko wielu chorób, w tym chorób serca i raka. Tak czy inaczej, będziesz czerpać wiele korzyści zdrowotnych z tej diety.

Jeśli twoim celem jest, aby schudnąć, Dieta makrobiotyczna najprawdopodobniej rade też, ale nie daj się złapać w pułapkę węglowodanów.

Wiele osób zastąpić mięso z węglowodanów. Węglowodanów w skrobię, takie jak ziemniaki, ryż i makarony, są łatwe do przejadania się, opakowania na kalorie i funtów. Zamiast sięgać po warzywa w miejsce mięsa.

Czy to dobrze dla niektórych warunkach?

Dieta bogata w warzywa i ryby jest świetnym rozwiązaniem, jeśli masz cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu lub choroba serca. To pomaga obniżyć poziom cholesterolu, a każda dieta, która spada funtów jest dobre dla wszystkich tych warunków.

Ponieważ dieta ogranicza słodkich i tłustych potraw, jest to również dobre dla osób z cukrzycą.

Ostatnie słowo

Każda dieta, która zwiększa warzywa, obniża poziom cukru i tłuszczu i zawiera chude źródła białka jak ryby jest dobre dla Ciebie na wiele sposobów. Ale to zajmie czasu dla większości ludzi, aby dostosować się do nowego stylu życia, odżywiania i filozofii.

Jeżeli możesz trzymać się go i jeść różnych produktów spożywczych bogatych w składniki odżywcze, będziesz na najlepszej drodze do lepszego zdrowia.

Pamiętaj, aby podać bez nabiału wzbogacone wapniem i witaminą D, takich jak soja i mleka migdałowego, ponieważ dieta eliminuje mlecznych.

I nie zapominaj, ćwiczenie jest częścią makrobiotycznej życia.

ŹRÓDŁA

Ong, J. Wszystko Przewodnik Makrobiotyka, F & W Media, 2010.

Porter, J. Hip przewodnik Chick do Makrobiotyka, Penguin Group, 2004.

Mason, R. Makrobiotyka dla każdego, Square One Publishers, 2013.

Stare, F. Readers Digest, marzec 1966.

Cancer Society: “diety makrobiotycznej.”

Kushi Institute: “Czym jest Makrobiotyka?”

Varona, V. Makrobiotyka for Dummies, Wiley Publishing, 2009.

zdrowe, smaczne przepisy kulinarne, z magazynu i dobrze zjeść.

Podczas wykonywania, należy liczyć się między …