Diagnostyka i leczenie MRSA: antybiotyki, drenaż, a bardziej

Jak to jest MRSA zdiagnozowano?

Twój lekarz zbada teren i móc uruchomić testy laboratoryjne, aby sprawdzić, czy masz MRSA. Jeśli masz infekcję na skórze, lekarz weźmie kulturę z zakażonego obszaru. W zależności od objawów, lekarz może także badanie krwi, moczu lub plwociny (śluz zakaszlał się z dróg oddechowych).

Jakie są metody leczenia MRSA?

MRSA jest uleczalna. Definicji MRSA jest odpornych na antybiotyki. Ale inne rodzaje antybiotyków nadal działać. Jeśli masz ciężkie zakażenie lub MRSA we krwi, trzeba antybiotyków dożylnych. Niestety, nie wyłania się oporność na antybiotyki postrzegane niektóre z tych leków.

Antybiotyki, jednakże nie zawsze jest konieczne. Jeśli masz mały czyrak skóry spowodowane przez MRSA, lekarz może po prostu zrobić nacięcie i spuścić go.

Jeśli są przepisywane antybiotyki, zgodnie z zaleceniami służby zdrowia precyzyjnie. Nigdy nie przerywać leczenia, nawet jeśli czujesz się lepiej. Jeśli nie ma wszystkich leku, niektóre bakterie gronkowca może przetrwać. Ocalałych wtedy potencjalnie stać się oporne na antybiotyk. Również może ponownie zarazić Cię lub zarazić kogoś innego.

ŹRÓDŁO; Centers for Disease Control and Prevention; Akademia Lekarzy Rodzinnych; Capriotti, T. Dermatologia Pielęgniarstwo, 26 stycznia 2004; Johnson, L. Zakażenia w medycynie, 2005; Cecha: “lekoopornych Staph rozprzestrzenia się po Stanach Zjednoczonych

Maksymalizacja rutynowych pielęgnacji skóry, aby wyglądać młodziej teraz.

Dobrze wyglądać w każdym Fot; Jak dbać o suche, Red Ski; Zaskakujące sposoby na zmniejszenie Wrinkle; Banish worków pod oczami