choroba zwyrodnieniowa stawów leki rodzaje, korzyści, zagrożenia

Medycyna może pomóc zmniejszyć objawy choroby zwyrodnieniowej stawów i pozwalają robić swoje codzienne czynności.

Ból stawów sprawia, że ​​trudne dla wielu ludzi, aby uzyskać dobry sen w nocy. Co gorsza, podrzucając i obracając w nocy może rzeczywiście zwiększyć odczuwanie bólu; “Tam jest wzajemna relacja między bólem i zaburzeniami snu. Biedniejsi ludzie śpią, tym więcej bólu Oni ​​wydają się być “, mówi Kevin Fontaine, PhD, profesor reumatologii na Johns Hopkins University. “Jeśli ludzie ze stawów może poprawić jakość ich snu, może ona zmniejszyć ból z dnia na dzień €.; Tutaj…

Rodzaj leku zależy od tego jak złe jest ból. Na przykład

Leki stosowane w leczeniu zapalenia stawów obejmują

Lekiem, który można umieścić na swojej skórze (miejscowe) może złagodzić ból w krótkim czasie. 3 Należą miejscowe NLPZ kapsaicyna i uśmierzające ból kremy.

Oto kilka rzeczy do przemyślenia

Leki, które działają dla niektórych osób nie działają dla innych. Pamiętaj, aby poinformować lekarza, jeśli lekarstwo bierzesz nie pomaga. Być może trzeba wypróbować kilka rodzajów leków, aby znaleźć taki, który pracuje dla Ciebie.

Pozbyć się bólu i ma niewiele skutków ubocznych; Miej stawy pracę i porusza również. Jeżeli ból utrzymuje się od ruchu stawów, może to spowodować więzadła, ścięgna, mięśnie i stawy, które poruszają się na skrócenie i stać mocno i słaby.

Łagodnej do umiarkowanej bólu, można próbować over-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak acetaminofen i niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak ibuprofen lub naproksen; Do umiarkowanego do silnego bólu, może zaistnieć potrzeba silniejszego bólu lekarstwa takie jak opioidy.

Paracetamol, aby pomóc złagodzić ból; Niesteroidowe leki przeciwzapalne, aby zmniejszyć ból, obrzęk i gorączkę; Tramadol, aby pomóc złagodzić ból; Sterydy strzałów w stawie w celu zmniejszenia obrzęku; Niektóre leki przeciwdepresyjne, takie jak duloksetyny, aby pomóc złagodzić ból; Opioidów w celu łagodzenia umiarkowanego do ostrego bólu.

Medycyna nie leczy zapalenia stawów lub spowolnić czas potrzebny na chrząstki rozbić. Ale może to przyczynić się do zmniejszenia bólu i sztywności, co może sprawić, że łatwiej jest się poruszać; Lek należy stosować wraz z innymi lekami, takimi jak ćwiczenia i zabiegi rehabilitacyjne, aby pomóc utrzymać stawy pracują dobrze i ruchomych; Jeśli masz pewne problemy zdrowotne, może nie być w stanie podjąć pewne rodzaje bólu medycyny. Pamiętaj, aby poinformować lekarza, jeśli w przeszłości krwawienie w żołądku lub innej części przewodu pokarmowego. I powiedzieć lekarzowi, jeśli masz wrzody żołądka, choroby nerek lub niewydolność serca lub jeśli wziąć krew -thinner lekarstwo.