choroba zwyrodnieniowa stawów: ciepła i zimna terapia – przegląd wątek

Umiarkowanym i ciężkim bólem z zapalenia kości i stawów, należy zastosowanie ciepła i zimna w zaatakowanych stawach. Eksperyment z tych technik ciepła i zimna, aż znajdziesz to, co pomaga najbardziej.

Skrzypiące, achy stawów. Ukłucie w kolanie. Ostre strzelanie ból od barku do łokcia. Nic wielkiego, prawda; Źle. Zbyt często zakładamy, bóle stawów jest normalną częścią procesu starzenia się, że po prostu trzeba nauczyć się żyć. Nic nie może być dalsze od prawdy, mówią eksperci, wskazując na bogactwo możliwości leczenia z ćwiczeń i alternatywnych leków i suplementów do operacji wymiany stawu; Jest to poważny problem, ponieważ ból może mieć wpływ na każdy aspekt swojego życia. “Ból nie jest …

Zastosuj ciepła 2 lub 3 razy dziennie przez 20 do 30 minut, za pomocą elementu grzejnego, gorący prysznic lub wannę paczkę. Ciepła wydaje się być skuteczne w leczeniu bólu i sztywności związanego aktywności stawów. Jeśli używasz elektrycznego elementu grzejnego, uniknąć zaśnięciem, gdy podkładka jest włączony. Jeśli uważasz, że można zasnąć, ustaw budzik drużynie w 20 minut. Użyj podkładki grzewcze ustawione na niskiej lub średniej, nigdy na wysokie; Spróbuj umieścić zimnych okładów na bolesnego stawu, przez 10 do 20 minut. Nie stosować na zimno pakiet bezpośrednio do gołej skóry. Umieścić cienki ręcznik lub poszewkę między lodem i skórę; Spróbuj masażu lodem; Spróbuj na przemian ciepła i zimna; Po ciepło lub zimno leczenia, spróbować delikatnego masażu dla odprężenia i ulgi w bólu.