ból szyi, co zwiększa ryzyko

Czynniki ryzyka ból szyi, że nie można kontrolować obejmują

Chyba, że ​​są całkowicie unieruchomione z urazów kręgosłupa, lekarz prawdopodobnie zbada zakres ruchu i funkcji nerwów i dotknij swoje ciało, aby zlokalizować obszar dyskomfortu. badania krwi i moczu można zrobić w celu określenia, jeśli ból jest spowodowany zakażeniem lub innego problemu systemowego; Promienie rentgenowskie są użyteczne do identyfikowania złamanych kości lub innych wad szkieletowych. Mogą czasem pomóc zlokalizować problemy w tkance łącznej. Do analizy tkanek miękkich lub uszkodzenie dysku, tomografia komputerowa (CT) lub magnetyczny …

Wiek. Ludzie, którzy są w średnim wieku lub starszych są bardziej narażone na załamanie (zwyrodnienie) dysków lub stawów, jak i kości ostrogi kręgów szyi (szyjny kręgosłupa); Najnowsze obrażeń lub Historia kontuzji. Częstym uraz szyi kręgosłupa szyjnego spowodowane wypadkiem samochodowym; Warunki, które mają wpływ na kości i tkanek miękkich szyi iz powrotem, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, zwężenia kanału kręgowego (szyjny zwężenie kanału kręgowego), lub mocno zakrzywionego kręgosłupa (skoliozy); Historia bóle głowy.

Niewygodne pozycje, które naciskać na szyi lub słabej postawy w domu lub w miejscu pracy; Stres i depresja, czy nuda na lub niezadowolenie z pracy; Ciężka praca fizyczna; Palenie tytoniu lub narkotyków; Słaba kondycja fizyczna i brak ruchu.