ból jajnika: przyczyny, diagnostyka i zabiegi

Zdrowie kobiet Trendy

Jajniki są ważną częścią kobiecego układu rozrodczego. Ich zadaniem jest dwojaki. Wytwarzają one hormonów, w tym estrogenów, które powodują miesiączki. Uwalniają one również jedno jajo w każdym miesiącu do ewentualnego zapłodnienia.

Szereg różnych warunkach, od cyst do guzów, może powodować ból jajnika. Jajniki są umieszczone w dolnej części brzucha. Oznacza to, że jeśli masz ból jajników, będziesz najprawdopodobniej czuć go w dolnej części brzucha – poniżej pępka – i miednicy. To ważne, aby mieć jakikolwiek ból miednicy wyrejestrowany przez lekarza prowadzącego leczenie lub położnika / ginekologa. Kilka różnych warunków może spowodować.

Od walki zmęczenia na utrzymanie w ryzach swoją wagę, wyglądać i czuć się lepiej z tymi wizualnymi przewodników, aby lepiej zrozumieć swoje zdrowie.

Ból jajniki mogą być albo ostre albo przewlekłe. Ostry ból jajnika włącza się szybko (w ciągu kilku minut lub dni) i odchodzi w krótkim okresie czasu. Przewlekły ból jajników rozpoczyna się zwykle bardziej stopniowo. Wtedy to trwać kilka miesięcy.

Jajnika Ból może być ciągły. Albo może to przychodzą i odchodzą. Może być jeszcze gorzej z niektórych działań, takich jak ćwiczenia i oddawanie moczu. To może być tak łagodny, że nie zauważyć. Lub ból jajników mogą być tak poważne, że przeszkadza w życiu codziennym.

Jeżeli czujesz ból; Kiedy to się zaczęło; Jak często czujesz ból; Czy działalność sprawiają ból lepiej lub gorzej; Jakie to uczucie – łagodny, pieczenie, achy, ostry; Jak ból wpływa na życie z dnia na dzień?

Metody lekarz używa do zdiagnozowania bólu jajnika będą się różnić. Będą one oparte na tym, co może być przyczyną podejrzewał. Niezależnie od tego, lekarz weźmie pełną historię medyczną, należy wykonać badanie lekarskie i zadawać pytania na temat bólu. Pytania mogą dotyczyć

Testy diagnostyczne, takie jak ultradźwięki i innych typach obrazowania może skupić się na przyczyny bólu. Oto wybiegiem niektórych możliwych przyczyn bólu jajników i jak są diagnozowane i leczone.

Torbiele są pęcherzyki wypełnione płynem, który może tworzyć się w jajnikach. Są one bardzo często u kobiet, zwłaszcza w wieku rozrodczym. Często tworzą się podczas owulacji. Może się zdarzyć, gdy komórka jajowa nie zostanie zwolniony lub gdy sac – Mieszek – trzymając jajko nie rozpuszcza się po jajo jest zwolniony. Torbiele jajników zwykle powodują żadnych objawów i rozpuścić na własną rękę. Mogą jednak stworzyć tępy ból lub ostry ból, jeśli jeden skrętów lub pęknięć.