blokada nerwu do bólu

Trendy zaburzenia snu

Blok nerwów łagodzi ból poprzez przerwanie jak sygnały bólowe są wysyłane do mózgu. Odbywa się to poprzez wtryskiwanie substancji, takich jak alkohol lub fenol, na lub w pobliżu nerwów lub do kręgosłupa.

bloki nerwowe są stosowane w leczeniu przewlekłego bólu, gdy leki lub inne zabiegi nie kontrolują ból lub spowodować złe skutki uboczne. Blok Badanie przeprowadza się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Jeżeli osiągnięcie dobrego ulgę w bólu z miejscowego znieczulenia, lekarz może wstrzyknąć blok nerwów, takich jak alkohol lub fenol.

Bloki nerwowych znieczulenia nerwów dotykane przez narkotyki. To łagodzi ból poprzez przerwanie sygnału bólu wysłana przez nerwy do mózgu. W zależności od rodzaju blok nerwów, ból może być znieczuliły przez krótki okres czasu lub przez dłuższy czas.

Bloki nerwowych bólu przewlekłego może działać przez 6 do 12 miesięcy. Mogą one muszą być powtarzane.

bloki nerwowe są stosowane do diagnozowania przyczyn bólu. Są one również stosowane w leczeniu przewlekłego bólu, gdy leki lub inne zabiegi powstawania nieprzyjemnych efektów ubocznych lub nie zmniejszało ból.

bloki nerwowe często złagodzić ból. Bloki nerwowe działa dobrze w przypadku niektórych rodzajów bólu związanego z rakiem, takich jak ból z powodu raka, w narządach takich jak trzustka. 1

Bloki nerwów może powodować poważne powikłania, w tym porażenie i uszkodzenia tętnic dostarczających krew do rdzenia kręgowego. Inne możliwe działania niepożądane to poważnie niskie ciśnienie krwi (niedociśnienie), przypadkowe wstrzyknięcie alkoholu lub fenolu do tętnicy, dziurawić płuc, uszkodzenie nerek, biegunka i osłabienie w nogach.

bloki nerwowe nie są zalecane, jeśli masz chorobę, która wpływa na krzepliwość krwi, biorą leki rozrzedzające krew (takich jak heparyna lub warfaryna), mają niedrożność jelit, lub dowolnego typu niekontrolowanej infekcji.

Lekarze mogą zagłuszyć nerwów z sondą, która generuje intensywne ciepło (unerwienia częstotliwości radiowej lub ablacji) albo chłód (cryoanalgesia).

Blok nerwów może spowodować chwilowy paraliż mięśni lub utraty wszelkich uczuć w obszarze zagrożonym lub w okolicy.

Wypełnij formularz specjalnego traktowania informacje (pdf) (Co to jest dokument PDF?), Aby pomóc w zrozumieniu tego leczenia.

Narodowy Comprehensive Cancer Network (2013). Rak dorosłych ból. NCCN wytyczne praktyki klinicznej w onkologii, wersja 1,2013. Dostępny w Internecie: http: //www.nccn/professionals/physician_gls/pdf/pain.pdf.

Gregory E. Thompson, MD – Wewnętrzne Medicin; Seth Rabin Michael, MD – Medical Oncology

14 listopada 2014

Aby określić źródło bólu; W leczeniu bolesnych stanów; Aby przewidzieć, jak ból będzie reagował na leczenie długoterminowe; W przypadku krótkotrwałego łagodzenia bólu po kilku operacjach i innych procedur; Do znieczulenia podczas niektórych mniejszych procedur, takich jak chirurgia palca.