badania neuropsychologiczne

Badania neuropsychologiczne może pomóc lekarz dowiedzieć się, jak problem z mózgu ma wpływ na zdolność do rozumowania, koncentrat, rozwiązywania problemów, ani pamiętać.

importan; Możliwe jest, że tytuł główny Disease Zgłosić MÃnière nie jest nazwą oczekiwano. Proszę sprawdzić synonimy wyszczególniania znaleźć alternatywną nazwę (y) i podziału (y) zaburzenie objętym niniejszym raportem.

Ten rodzaj badań jest najczęściej wykonywane przez psychologa ze specjalnego szkolenia w tym zakresie.

To badanie daje lekarzowi ogólny obraz tego, jak dobrze działa mózg. Lekarz może wykorzystać wyniki zdecydować najlepsze leczenie lub rehabilitacja program dla Ciebie.

Lekarz może zalecić tego badania, jeśli

Porozmawiaj z lekarzem na temat wszelkich problemów mieć dotyczące konieczności badania, ryzyko, jak to będzie zrobione, czy co wyniki będą na myśli.

Upewnij się, że jesz pierwszy i są dobrze wypoczęci tak, że jest zmęczony i głodny, nie ma wpływu na testowanie.

Pamiętaj, aby zabrać ze sobą okularów lub aparatów słuchowych, jeśli ich używać.

Istnieje wiele rodzajów testów neuropsychologicznych. Te można podjąć, będzie zależeć od konkretnych funkcji mózgu, że lekarz chce sprawdzić.

Badania mają na celu sprawdzić swoje granice, więc nie zniechęcaj się, jeśli wydają się trudne.

Większość testów obejmować odpowiedzi na pytania lub wykonywania zadań. Być może przy niektórych testów na komputerze, przy użyciu ołówka i papieru, lub przy użyciu innych obiektów. Oto kilka przykładów funkcji mózgu i kilka testów, które je sprawdzić

Masz chorobę, która może wpływać na mózg, tak; Choroby Alzheimera i innych demencji; Uderzenie; Stwardnienie rozsiane; Guz mózgu; Choroba Parkinsona; Padaczka; AIDS.